Pácienseknek
Szakrendelések
Egészségfejlesztési Iroda
Ügyeletek
Közérdekű adatok
Térítéses szolgáltatások
Kapcsolat
FőoldalEFI Szolgáltatások Fegyelmezetten zajlott az év utolsó szűrőnapja

Fegyelmezetten zajlott az év utolsó szűrőnapja

2020. 09. 21.

Az Óbudai Egészségfejlesztési Iroda munkatársai a járványügyi szabályok maximális betartása mellett szervezte meg a programot, ehhez természetesen szükség volt a Rendelőintézetbe érkezők szabálykövetésére is, akik mindannyian törekedtek a helyes maszkviseletre, a kézfertőtlenítésre és a szociális védőtávolság megtartására. Kora délutánig 139-en éltek a változatos szűrőprogramok lehetőségével. Általánosságban elmondható, hogy a hölgyek sokkal inkább fordítanak figyelmet egészségükre, hiszen a látogatók közel kétharmadát tették ki a nők, azonban a férfiak védelmében elmondhatjuk, hogy amíg a részvételi arányuk az elmúlt években meglehetősen csekély volt, részvételük azonban folyamatosan növekvő tendenciát mutat. A statisztikák azt mutatják, hogy akik ellátogattak az Óbudai Egészségnapra, átlagosan két szűrésen vettek részt, melyek közül kifejezetten nagy népszerűségnek örvendett a bőrgyógyászati, kardiológiai és szemészeti szűrés, a vércukor- valamint a koleszterinmérés, de szép számban látogatták a szájüregi vizsgálatot, a táplálkozási és mozgásszervi tanácsadást, végeztettek allergia tesztet, és sokan voltak kíváncsiak, milyen eredményt mutat a testösszetétel-mérés. A járványügyi helyzetre tekintettel 2020-ban már nem tartunk több szűrőnapot a Szent Margit Rendelőintézetben, ez a döntés pedig érinti az Egészségkörút Óbudán programsorozatot is, amelynek csak két állomását tudtuk idén megtartani, a további állomásokat azonban a pandémia miatt törölni kellett. Bízunk benne, hogy a járványügyi helyzet mielőbb javulni fog és 2021-ben a terveknek megfelelően tudjuk újra útjára indítani Óbuda-Békásmegyer egyik emblematikussá vált egészségügyi szűrőprogram-sorozatát.

Fegyelmezetten zajlott az év utolsó szűrőnapja

További híreink

Dohányzás leszokás támogató program
2021. 06. 18.
Dohányzás leszokás támogató program
Bővebben »
Ne higgy el mindent, amit gondolsz - 9 hetes meditáció tanfolyam
2021. 05. 10.
Ne higgy el mindent, amit gondolsz - 9 hetes meditáció tanfolyam
Bővebben »
Szent Margit Rendelőintézet © 2026 - Minden jog fenntartva
ikon helyzet hoverikon telefon hover
Akadálymentes
Szöveg növelése
Szöveg csökkentése
Szürkeárnyalatos
Magas kontraszt
Negatív kontraszt
Világos háttér
Linkek aláhúzása
Olvashatóbb betűtípus
Visszaállítás

TÁJÉKOZTATÁS VÉRVÉTELI SZOLGÁLTATÁS IDEIGLENES SZÜNETELTETÉSÉRŐL

Tisztelt Pácienseink!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Szent Margit Rendelőintézet vezetése a nyári időszakban megváltozó betegforgalomhoz való alkalmazkodás, illetve az ezzel párhuzamosan jelentkező szabadságolások miatti ellátásszervezési nehézségek miatt úgy döntött, hogy a Rendelőintézet Csobánka tér 6. szám alatti telephelyén a vérvételi szolgáltatást ideiglenes jelleggel szünetelteti.

A szüneteltetéssel érintett időszak kezdőnapja 2026. 07. 01. (szerda, egyben a Semmelweis-napi ágazati munkaszüneti nap) az utolsó napja pedig 2026. 08. 28. (pénteki munkanap).

Az átmeneti munkarend ideje alatt a Vörösvári úti rendelőintézetünk vérvételi helyén a betegfogadási időszak változatlanul hagyása mellett megnövelt  létszámkapacitással állunk a betegek rendelkezésére.

Megértésüket és együttműködésüket köszönjük!