Pácienseknek
Szakrendelések
Egészségfejlesztési Iroda
Ügyeletek
Közérdekű adatok
Térítéses szolgáltatások
Kapcsolat
Főoldal A Szent Margit Kórház közleménye a hétvégi oltásokról

A Szent Margit Kórház közleménye a hétvégi oltásokról

2021. 03. 05.

A Tüdőgondozóban a hétvége (2021. március 6-7.) folyamán NEM LESZ OLTÁS, azonban a Szent Margit Kórházban szombaton és vasárnap is folytatódik a védőoltások beadása.

A Szent Margit Kórház közleménye a hétvégi oltásokról

Az alábbiakban a Szent Margit Kórház közleményét közöljük, kérjük, figyelmesen olvassák végig.

"Tisztelt Pácienseink!

A védőoltás beadása a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) által meghatározott oltási terv alapján történik, ettől eltérni semmilyen esetben nem tudunk, ezért kérjük a lakossági jelentkezések esetében szíves türelmüket az NNK ez irányú tájékoztatásáig.

A lakossági oltás során, az oltópontokon kizárólag az előzetesen kiértesített vagy a háziorvos által küldött személyeket van módunk oltásban részesíteni.

Kérjük Önöket, hogy az előzetesen megküldött értesítőben szereplő időpontra PONTOSAN érkezzenek! Továbbá kérjük, hogy amennyiben lehetséges, az idős betegekkel egy kísérő érkezzen az oltásra, hogy a tömeges jelenlétet el tudjuk kerülni és a várakozás ideje alatt a 1,5 méteres távolságot tartani legyenek szívesek!

KORONAVÍRUS ELLENI OLTÁS E HETI MENETRENDJE A SZENT MARGIT KÓRHÁZBAN:

PFIZER OLTÁS – a háziorvosok által küldött személyek részére

  • időpontja 2021.03.06. 8.00 – 13.00 óra között,
  • az oltás helye: „B” épület (főbejárat), földszint

Kérjük az oltásra érkezőket, hogy a kitöltött hozzájárulási nyilatkozatot és a TAJ kártyájukat hozzák magukkal!

A járványügyi készültségi időszak védelmi intézkedéseiről szóló 431/2020. (IX. 18.) Kormányrendeletben foglaltak szerint az egészségügy intézmény területén mindenki köteles orrot és a szájat eltakaró maszkot viselni! Felhívjuk az oltásra érkezők figyelmét, hogy a Kórház egész területén orvosi vagy textil maszk használata kötelező a fentiekben leírt módon; sál vagy kendő használata nem megengedett.

A kilégző szeleppel ellátott FFP2, illetve FFP3 respirátor a vírust ürítő személy (aki akár tünetmentes is lehet) általi használata kifejezetten veszélyes a környezetére, mivel a kilégzőszelepes respirátor kifelé nyomja a használt levegőt, ezért ennek használata a Kórház területén tilos!"

További információt és a beleegyező nyilatkozatot az alábbi linkre kattintva találnak: https://bit.ly/38d0GMC

Együttműködésüket köszönjük, vigyázzunk egymásra!

További híreink

Ismét bebizonyosodott: az egészségügyi szűrőprogramok szerepe óriási!
2022. 04. 29.
Ismét bebizonyosodott: az egészségügyi szűrőprogramok szerepe óriási!
Bővebben »
ELMARAD a San Marco Szabadegyetem
2021. 11. 16.
ELMARAD a San Marco Szabadegyetem
Bővebben »
Szent Margit Rendelőintézet © 2026 - Minden jog fenntartva
ikon helyzet hoverikon telefon hover
Akadálymentes
Szöveg növelése
Szöveg csökkentése
Szürkeárnyalatos
Magas kontraszt
Negatív kontraszt
Világos háttér
Linkek aláhúzása
Olvashatóbb betűtípus
Visszaállítás

TÁJÉKOZTATÁS VÉRVÉTELI SZOLGÁLTATÁS IDEIGLENES SZÜNETELTETÉSÉRŐL

Tisztelt Pácienseink!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Szent Margit Rendelőintézet vezetése a nyári időszakban megváltozó betegforgalomhoz való alkalmazkodás, illetve az ezzel párhuzamosan jelentkező szabadságolások miatti ellátásszervezési nehézségek miatt úgy döntött, hogy a Rendelőintézet Csobánka tér 6. szám alatti telephelyén a vérvételi szolgáltatást ideiglenes jelleggel szünetelteti.

A szüneteltetéssel érintett időszak kezdőnapja 2026. 07. 01. (szerda, egyben a Semmelweis-napi ágazati munkaszüneti nap) az utolsó napja pedig 2026. 08. 28. (pénteki munkanap).

Az átmeneti munkarend ideje alatt a Vörösvári úti rendelőintézetünk vérvételi helyén a betegfogadási időszak változatlanul hagyása mellett megnövelt  létszámkapacitással állunk a betegek rendelkezésére.

Megértésüket és együttműködésüket köszönjük!