Úszás / Konduktoros mozgásterápia/ Óbudai Rehab Kupa / Életviteli tanácsadás "A mozgássérült sport ugyanakkora élményt ad a sportolónak, úgy mint ép kéz‐láb társainak, maga a sport a lényeg. Ugyanúgy megvannak a technikai elemei, illetve fizikális kondíció kérdése is." Navratyil Sándor, paralimpikon sportoló
Az Európai Fogyatékosságügyi Stratégia (2010‐2020) keretként szolgál a fogyatékossággal élők helyzetének megoldására irányuló európai szintű fellépés és nemzeti intézkedés számára. Átfogó célja az, hogy erősítse a fogyatékossággal élők pozícióját, hogy teljes mértékben élhessenek jogaikkal, valamint teljes körűen részt vehessenek a társadalomban. A stratégia az akadályok megszüntetését középpontba helyezve a nyolc fő fellépési terület (akadálymentesítés, részvétel, egyenlőség, foglalkoztatás, oktatás, szociális védelem, egészség, külső fellépés) között az egészség területét is kijelöli, melyhez a sport, a sportolási lehetőségek szervesen kapcsolódnak.
A sportolás jelentős szerepet játszik a fogyatékossággal élők életminőségének javításában, a rendszeres sportolás az egészségmegőrző hatás mellett számos olyan jellemzővel bír, amely az életminőséget fejleszti (pl. társas kapcsolatok, közösségi élmény, aktív pihenés és szórakozás, személyes fejlődés, önismeret, az önértékelés és önbizalom javulása, a küzdéssel és a győzelemmel járó hangulatjavulás). A munka és foglalkoztatás hiányában a sport sokszor az egyetlen, szabadidőt kitöltő, értelmes tevékenység. A fogyatékosság helyett a képességek hangsúlyozása segítheti az integrációt, a normalizációt és az elfogadást. A mozgással jelentősen javíthatók a fogyatékossággal élők életkilátásai, hiszen számos terápiás képességfejlesztés alapja az egyes finom-mozgások megfelelő szintre hozása, koordináltsága.
Együttműködő partnerünk: