Pácienseknek
Szakrendelések
Egészségfejlesztési Iroda
Ügyeletek
Közérdekű adatok
Térítéses szolgáltatások
Kapcsolat
FőoldalPácienseknek Érkezés a szakrendelőbe

Érkezés a szakrendelőbe

Regisztráció

A Szent Margit Rendelőintézet szakrendelőiben központi betegfelvétel működik, ezért kérjük, bármelyik szakrendelésünkre érkezett (kivéve Laboratórium és Fogászati röntgen), először a földszinten található betegfelvételi pultnál keresse munkatársainkat, akik rögzítik a szakrendelésekre érkező páciensek személyi adatait, beutalóját és a megfelelő szakrendelésre történő felvételét.
A betegfelvétel adminisztrációja néhány percet igénybe vehet, ezért kérjük, előjegyzett időpontja előtt legalább 20 perccel korábban érkezzen a Rendelőintézetbe.
Kérjük, érkezéskor készítse elő az alábbi okmányokat és dokumentumot a betegfelvételhez:

  • személyi igazolvány
  • lakcím kártya
  • TAJ-kártya
  • beutaló

A betegirányító munkatársak a regisztrációt követően átadják behívó számát, valamint tájékoztatják arról, hol találja meg az adott szakrendelést.
 

Felhívjuk Tisztelt Pácienseink figyelmét arra, hogy a szakrendelésen dolgozó orvosnak jogában áll dönteni szakmai indokok alapján a vizsgálatra várakozó, időponttal nem rendelkező betegek számától és a vizsgálat sürgősségétől függően, hogy későbbi időpontra hívja vissza a már felvett, de időponttal nem rendelkező beteget.

 
 

TAJ-kártyával kapcsolatos fontos tudnivalók!

A Magyarországon kiadott Európai Egészségbiztosítási Kártya ezeket az okmányokat nem helyettesíti, ezért munkatársaink ezen kártya alapján nem nyújthatnak egészségügyi ellátást.
 

A Magyarországon kiadott Európai Egészségbiztosítási Kártya ezeket az okmányokat nem helyettesíti, ezért munkatársaink ezen k A Magyarországon kiadott Európai Egészségbiztosítási Kártya ezeket az okmányokat nem helyettesíti, ezért munkatársaink ezen k A Magyarországon kiadott Európai Egészségbiztosítási Kártya ezeket az okmányokat nem helyettesíti, ezért munkatársaink ezen k

Részletek az Országos Egészségbiztosítási Pénztár tájékoztatójából:
„A Magyarországon egészségügyi szolgáltatásra jogosult személyek, akik Magyarországon, vagy az Európai Gazdasági Társág (EGT) más tagállamában rendelkeznek állandó lakóhellyel, egy másik tagállamban vagy szerződő államban a magyar egészségbiztosítás terhére vehetnek igénybe bizonyos – orvosilag szükséges – egészségügyi szolgáltatásokat. Ezen ellátásokra való jogosultság az Európai Egészségbiztosítási Kártyával (a továbbiakban: Kártya) igazolható”.
„Az Európai Egészségbiztosítási Kártya az átmeneti jelleggel egy másik uniós (EGT) tagországban (illetve az alábbiakban felsorolt államban) tartózkodó személy számára az orvosilag szükséges ellátások igénybevételére jogosít.”
„A Magyarországon kiadott Kártya nem váltja fel és nem helyettesíti a TAJ-t tartalmazó „Hatósági Igazolvány”-t (a zöld vagy fehér-kék színű ún. TAJ kártyát). Így e Kártyával csak egy másik tagállamban vehetők igénybe a szükséges szolgáltatások.”
 
Szent Margit Rendelőintézet © 2026 - Minden jog fenntartva
ikon helyzet hoverikon telefon hover
Akadálymentes
Szöveg növelése
Szöveg csökkentése
Szürkeárnyalatos
Magas kontraszt
Negatív kontraszt
Világos háttér
Linkek aláhúzása
Olvashatóbb betűtípus
Visszaállítás

TÁJÉKOZTATÁS VÉRVÉTELI SZOLGÁLTATÁS IDEIGLENES SZÜNETELTETÉSÉRŐL

Tisztelt Pácienseink!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Szent Margit Rendelőintézet vezetése a nyári időszakban megváltozó betegforgalomhoz való alkalmazkodás, illetve az ezzel párhuzamosan jelentkező szabadságolások miatti ellátásszervezési nehézségek miatt úgy döntött, hogy a Rendelőintézet Csobánka tér 6. szám alatti telephelyén a vérvételi szolgáltatást ideiglenes jelleggel szünetelteti.

A szüneteltetéssel érintett időszak kezdőnapja 2026. 07. 01. (szerda, egyben a Semmelweis-napi ágazati munkaszüneti nap) az utolsó napja pedig 2026. 08. 28. (pénteki munkanap).

Az átmeneti munkarend ideje alatt a Vörösvári úti rendelőintézetünk vérvételi helyén a betegfogadási időszak változatlanul hagyása mellett megnövelt  létszámkapacitással állunk a betegek rendelkezésére.

Megértésüket és együttműködésüket köszönjük!